Δημόσιες Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Α.Ε.Κ.) του ΕΛΓΟ-ΔΗΜΗΤΡΑ (πρώην Δ.Ι.ΕΚ.)

elgo dimitra

elgo dimitra2

Σας γνωρίζουμε ότι στον Ελληνικό Γεωργικό Οργανισμό (ΕΛΓΟ) – ΔΗΜΗΤΡΑ, εποπτευόμενο φορέα του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, λειτουργούν έξι (6) δημόσιες Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Α.Ε.Κ.) με επτά (7) ειδικότητες Σ.Α.Ε.Κ. του αγροτοδιατροφικού τομέα.

Οι μαθητές έχουν την δυνατότητα να φοιτήσουν στις Σ.Α.Ε.Κ. του ΕΛΓΟ-ΔΗΜΗΤΡΑ. Οι εγγραφές γίνονται με την υποβολή παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου για τους τελειόφοιτους και τους υποψήφιους που συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ή/και αίτησης στη Σ.Α.Ε.Κ. του ενδιαφέροντος τους.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.

Μπορείτε επίσης να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του ΕΛ.Γ.Ο.-ΔΗΜΗΤΡΑ: http://www.elgo.gr

Για να δείτε την αφίσα πατήστε εδώ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 18 Απρίλιος 2024 10:56