Διαδικασίες και ολοκλήρωση εγγραφών μαθητών/τριών στο σχολείο μας για τη σχολική χρονιά 2020-21

summer

e-eggrafes

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 9 της Υ.Α. 7994/ΓΔ4 (ΦΕΚ 2005, τ.Β΄- 31-05-2019), για την ολοκλήρωση των εγγραφών των μαθητών μας για το σχολικό έτος 2020-2021, θα πρέπει να προσκομίσετε στο σχολείο από την Τρίτη 1 Σεπτεμβρίου 2020 έως και  την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2020 δικαιολογητικά όπως αναφέρονται στο επισυναπτόμενο αρχείο:

Πληροφορίες και δικαιολογητικά για την ολοκλήρωση εγγραφών

Υπεύθυνη Δήλωση

Ο τρόπος θα κοινοποιηθεί με νεώτερη ανακοίνωση.

Καλό καλοκαίρι!!!

Ενημέρωση για εγγραφές, μετεγγραφές

Ενημέρωση για ηλεκτρονικές εγγραφές, ανανεώσεις εγγραφών, & μετεγγραφές σε ΓΕ.Λ. –ΕΠΑ.Λ.

Από τις 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως τις 2 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59 θα μπορούν όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020-2021, να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση».
Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.
Η εγκύκλιος: https://www.minedu.gov.gr/news/45394-17-06-20-ilektronikon-aitiseon- eggrafis-ananeosis-eggrafis-meteggrafis-se-ge-l-epa-l-2

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 18 Ιούνιος 2020 11:08

Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων σχετικά με την ηλ. εφαρμογή e-eggrafes

e-eggrafes

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ.) για το σχολικό έτος 2020-21 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές. Προκειμένου να αποφευχθούν εγκαίρως τυχόν προβλήματα, σας παρακαλούμε όπως διαβάσετε τις παρακάτω οδηγίες:

Γενικές Οδηγίες για τις ηλεκτρονικές εγγραφές

Για τις λεπτομέρειες της διαδικασίας και της έναρξης λειτουργίας της εφαρμογής, θα ενημερωθείτε με νεότερη ανάρτηση.

Παρακαλούμε για τις άμεσες ενέργειές σας προκειμένου να πραγματοποιηθούν απρόσκοπτα οι εγγραφές των μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2020-21.

Ανακοίνωση για μαθητές της Γ' τάξης

certificate

Παρακαλούνται οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου όπως φέρουν άμεσα μία πρόσφατη φωτογραφία τους (ΟΧΙ ΠΑΙΔΙΚΗ) προκειμένου να χρησιμοποιηθεί στο απολυτήριό τους.

Στο πίσω μέρος της φωτογραφίας να αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και το τμήμα του μαθητή/της μαθήτριας και η παράδοση να γίνεται σε φάκελο όπου επίσης θα αναγράφονται τα στοιχεία τους.

Η παράδοση για τους μαθητές που απουσιάζουν θα γίνεται ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ με τον υπεύθυνο του τμήματός τους.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 10 Ιούνιος 2020 05:47

Πρόγραμμα-Ανακοίνωση

timetable

Για να δείτε το οριστικό πρόγραμμα όπως έχει διαμορφωθεί

από Δευτέρα 1/6/2020 πατήστε εδώ.

Για να δείτε το πρόγραμμα της σύγχρονης εκπαίδευσης μέσω Webex, πατήστε εδώ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 29 Μάιος 2020 09:39

Μέτρα Πρόληψης & Προστασίας

stop covid
Παρακαλούνται οι μαθητές να επισκεφθούν τους παρακάτω συνδέσμους ώστε να ενημερωθούν για τα μέτρα πρόληψης και προστασίας για τον περιορισμό της διασποράς του Covid-19 στο σχολικό περιβάλλον στο πλαίσιο της επαναλειτουργίας των εκπαιδευτικών μονάδων.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΑ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟΝ ΣΧΟΛΙΚΟ ΧΩΡΟ ΑΠΟ ΤΡΙΤΟΥΣ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 16 Μάιος 2020 08:12

Έναρξη σχολείου & Χωρισμός Τμημάτων

back to school

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με βάση τον ακόλουθο χωρισμό, τα μαθήματα στο σχολείο μας αρχίζουν την Δευτέρα 18/5 για τα α τμήματα (τους πρώτους μισούς αλφαβητικά μαθητές) και την Τρίτη 19/5 για τα β τμήματα (τους υπόλοιπους).

Κατά την προσέλευση των μαθητών στο σχολείο, η Β΄ Γυμνασίου θα περιμένει στο πάνω προαύλιο, η Γ΄ Γυμνασίου και το Α5 στην κεντρική αυλή και η Α΄ Γυμνασίου εκτός του Α5 στην πίσω αυλή. Στους ίδιους χώρους θα βγαίνουν οι μαθητές διάλειμμα, με τους επιπλέον περιορισμούς και συνθήκες που θα υποδειχθούν στο σχολείο.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα καθώς και με αναλυτικές οδηγίες για την συμπεριφορά των μαθητών στον σχολικό χώρο λόγω των νέων συνθηκών.

Για να δείτε τον χωρισμό των τμημάτων, πατήστε εδώ: Χωρισμός Τμημάτων

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 14 Μάιος 2020 11:05

Υπέυθυνη Δήλωση Απουσίας

Παρακαλούνται όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να μην προσέλθουν στο σχολείο από τις 18/5/2020 και μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους λόγω συγκατοίκησης του/της με άτομο της οικογένειας τους που ανήκει σε ευπαθή ομάδα ή με άτομο που έχει νοσήσει, να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση.
Η δήλωση θα πρέπει να συμπληρωθεί με τα στοιχεία του γονέα/κηδεμόνα δηλώνοντας μόνο στο κυρίως κείμενο το ονοματεπώνυμο του παιδιού και την τάξη του. Ο γονέας/κηδεμόνας θα πρέπει να υπογράψει τη δήλωση, να την σκανάρει και να την στείλει στο μέιλ του σχολείου
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. με κοινοποίηση στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Η δήλωση θα πρέπει να υποβληθεί μέχρι τις 14/5/2020 διαφορετικά οι μαθητές θα παίρνουν κανονικά απουσίες.

Για να δείτε την Υπεύθυνη Δήλωση πατήστε εδώ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 08 Μάιος 2020 05:07

Σελίδα 1 από 10