Επίσκεψη Γάλλων εταίρων μας-Πρόγραμμα Erasmus+

erasmus

Το σχολείο μας συμμετέχει στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ "Ξένος, είμαστε όλοι ξένοι". Με μεγάλη χαρά υποδεχτήκαμε τους εταίρους μας philhellènes από 4 εως 9 Απρίλη. Επισκεφθήκαμε αρχαιολογικούς χώρους όπου κάναμε κοινές πρόβες στο θεατρικό μας εμπνευσμένο από τις Ικέτιδες του Αισχύλου. Kάναμε γενική πρόβα στο αμφιθέατρο του Δήμου Κρωπίας όπου μας υποδέχτηκαν ο Δήμαρχος κ.Κιούσης και οι Αντιδήμαρχοι. Ακολούθησε επίσκεψη στο σχολείο μας με μπουφέ.  Τα φαγητά προσέφερε ο Δήμος και οι οικογένειες των μαθητών μας. Ο αποχωρισμός έγινε με μεγάλη συγκίνηση. Επόμενη στάση μας το Παρίσι όπου μας περιμένουν οι εταίροι μας για την παράσταση του έργου 9-13 Μάη.

Θερμές ευχαριστίες σε όσους συνέβαλαν στη διοργάνωση των εκδηλώσεων, στον δήμο Κρωπίας και ιδιαιτέρως στον πρόεδρο της Δευτεροβάθμιας επιτροπής Παιδείας κ. Μάκη Κιούση, στον οινοποιητικό συνεταιρισμό Κορωπίου, στους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, στους μαθητές/τριες και τους γονείς.

Mairie 1-min

Mairie 3-min