Ανακοίνωση για την Ασύγχρονη Εκπαίδευση

e-class

Για μαθήματα στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) e-class υπάρχουν δύο βασικές δυνατότητες :

1.Τα ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, όπου μπορούν να τα παρακολουθήσουν όλοι οι μαθητές, χωρίς να έχουν κάνει Εγγραφή στο ΠΣΔ.

2.Τα ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, όπου οι μαθητές έχουν κάνει Εγγραφή στο ΠΣΔ και στη συνέχεια κάνουν μια φορά είσοδο ( log-in) και επιλέγουν τα μαθήματα της τάξης τους που είναι αναρτημένα. Ο καθηγητής τους αποδέχεται και μπορεί να επικοινωνεί μαζί τους και μέσω του @sch.gr με τους μαθητές.

Για είσοδο στο e-class του σχολείου ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο και στη συνέχεια Εγγραφή και Σύνδεση με λογαριασμό sch.gr

Σημείωση: Στο σχολείο μέχρι στιγμής λειτουργεί η ασύγχρονη διδασκαλία και ετοιμάζεται και η σύγχρονη διδασκαλία.

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 29 Μάρτιος 2020 20:30