9οι Πανελλήνιοι Αγώνες Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών

Σας γνωστοποιούμε ότι οι 9οι Πανελλήνιοι Αγώνες Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών με θέμα: «Εφευρίσκοντας το μέλλον στην εκπαίδευση των Φυσικών Επιστημών», που διοργανώνονται από την Ελληνική Συντονιστική Επιτροπή του Ευρωπαϊκού προγράμματος «Οι Φυσικές Επιστήμες στο Προσκήνιο-Ευρώπη» και το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Αιγάλεω, θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 11 και το Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016 στο Ε.Κ.Φ.Ε. Αιγάλεω (Σχολικό συγκρότημα 6ου ΓΕ.Λ. Αιγάλεω, Μίνωος και Προόδου 1, Αιγάλεω).

Στην εκδήλωση μπορούν να συμμετάσχουν εκπαιδευτικοί και μαθητές σχολικών μονάδων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενες σχολικές μονάδες μπορούν να απευθύνονται στην υπεύθυνη του προγράμματος κ. Ευγενία Τσιτοπούλου (τηλ. 210-5441533, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).